NAPSALI O NÁS

PAN FRANTIŠEK PAULÍK KE DVACETINÁM KNEZAPLACENÍ

Dobrý večer, vážení posluchači, milí hosté a milí přátelé ze skupiny Knezaplacení.

Už při oslavě desátého výročí založení hudební skupiny Knezaplacení  jsem byl požádán, abych na úvod pronesl několik slov. Když jsem se tomu bránil, řekli mi, abych si oblékl svetr, že prý mi to pomůže. Učinil jsem tak. A učinil jsem tak i dnes, jak vidíte, i poté, kdy uběhlo dalších deset let. A uznejte, že ten svetr, který je stále týž, je pořád pěkný, jako nový.

Skupina Knezaplacení pilně koncertuje, nacvičuje nové písničky z vlastní dílny i od cizích autorů. Já rád pozoruji, jak přibývají praporky na mapě naší republiky zapíchnuté do míst, kde Knezaplacení účinkovali.

K přátelům skupiny pevně patří paní Jitka Vrbová a pan Petr Vondráček. Oba jsou dnes přítomni jako hosté tohoto večera. K hostům večera patří také ty, které v uskupení Knezaplacení v minulosti hrály a zpívaly: paní Dana Dufková a paní Kateřina Eberlová – Nová. Hostem je i pan Václav Fikrle, recitátor poezie. Dnes dokonce slaví narozeniny. Gratulujeme.

Pravidelně na tomto místě připomínám přírůstky Knezaplacení. Teď je jím už téměř dvouletý Honzíček Paulík. Má vlastní kytaru a piáno a s nadšením na oba nástroje cvičí.

Dovolte mi, abych vzpomenul těch, kteří se skupinou  Knezaplacení bližším nebo vzdálenějším způsobem spolupracovali a kteří se již na nás dívají z hudebního nebe: Standa Chmelík, Pavel Bobek, Karel Zich, Wabi Daněk, cembalistka národní umělkyně Zuzana Růžičková. Čest jejich památce.

Milí Knezaplacení. Těším se na Vaše další nové písničky. Rád Vám třeba i některou opatřím textem. Těším se na koncerty. Třeba v Nečtinech, kam za Vámi rádi chodíme.

Já se mezi prvními  řadím ke gratulantům: Přeji Vám všem, členkám a členům skupiny Knezaplacení hlavně zdraví a také zdraví pro všechny, které máte rádi. A hodně nové tvůrčí invence.

Milí Knezaplacení, mám Vás rád. A těším se,  že za dalších pět let při příležitosti dvacátého pátého výročí Vaší umělecké činnosti se budu moci opět dostavit v tomhle  pěkném novém svetru.

Lidice, 22. března 2019

 

 

 

rob_-29_k_k_k_k_k

Copyright © 2020 knezaplacení | Rock Band by Catch Themes
Rolovat nahoru