Honza Paulík a jeho slova k výročí skupiny

Milí přátelé,

každý z nás patří k nějaké své rodině. Tato rodina náleží k tomu nejvíc, co máme. Dává nám bezpečí, lásku, i to, že jsme její součástí. A to, co nám ona dává, dáváme i my jí.

Není to dlouho nazpět, kdy na jednom letním festivalu zaznělo, že „skupina je rodina“. A ten řečník, byl to myslím moderátor festivalu, to tam následně publiku vysvětloval tak, jak to sám cítil.

My, lidé z Knezaplacení, jsme se během toho léta k této myšlence často vraceli, diskutovali a rozvíjeli ji, při našich dlouhých cestách za koncerty.

Pro mě osobně je rodina pouze jediná, a to ta v pravém slova smyslu. Tedy bych upravil tvrzení „skupina je rodina“ přibližně na „skupina jsou mí blízcí lidé, které mám rád“. A skoro bych řekl, že samotné koncertování je pro skupinu až ta poslední, nebo ta pověstná špička ledovce. Ty základy, ty pilíře dobře fungující skupiny tvoří vlastně jediné: musíte se mít vzájemně rádi. Ne milovat (to dělá zásadně problémy), říkám: rádi.
A pak už to jde všechno samo. Těšíte sena společné zkoušky, hýříte nápady, bez reptání trávíte stovky hodin v autě směrem na nejrůznější koncerty a na podiu jste jak jeden muž – všichni za jednoho, jeden za všechny. Prostě, jste rádi spolu. Píšete si, telefonujete si. Probíráte společně své nesnáze. A právě na ty zapomenete, když zazní první tóny. I to je skupina.
Takové je Knezaplacení a věřte, že jsem za to vděčný a rád.

Všímáte si, že vůbec nemluvím o hudbě samotné? Četl jsem před několika týdny knihu o našem mistrovi houslistovi Josefu Sukovi. Ten by mi dal!Jeho krédem bylo se zcela a úplně oddat jen a jen hudbě, protože nic jiného by nemělo umělce rozptylovat. A přestože Josefa Suka vysoce uctívám, dovolím si tvrdit, že u Knezaplacení vždy hudba přišla sama. Když cítila, že je ve skupině dobře, zaklepala téměř neslyšně na dveře a po špičkách vstoupila.

Vím, že to tak vždy bude. Dokud se budeme mít rádi, dokud budeme pravými přáteli, bude i ta kráska jménem hudba s námi.

Přeji Knezaplacení a všem, které máme rádi mnoho štěstí a zdraví! Dnes je tu hudba s námi.

Please follow and like us:
Copyright © 2020 knezaplacení | Rock Band by Catch Themes
Rolovat nahoru